Az alábbiakban az Együtt XVII. kerületi szervezetének közleményét adjuk közre, néhány gondolattal kiegészítve a végén.
Az Együtt XVII. kerületi szervezetének közleménye
Az Együtt XVII. kerületi szervezete tájékoztatja valamennyi támogatóját, szimpatizánsát és együttműködő partnerét, hogy július 9-én lemondott a vezetősége, s ezzel gyakorlatilag megszűnt a helyi szervezet.
Ennek hátterében az áll, hogy a korábbi központi meghatalmazás alapján megkezdtük a tárgyalásokat a demokratikus ellenzéki pártokkal a helyi szintű közös fellépésről az önkormányzati választásokon. Az Európa parlamenti választásokon való szereplés alapján (több mint tíz százalékot kapott az Együtt-PM pártszövetség a kerületben) viszonylag kedvező pozícióra számítottunk az összefogásban, önálló polgármesterjelöltet viszont a párton belüli korábbi egyeztetések alapján nem szándékoztunk állítani.
Tárgyalásainkat állította le a Bajnai Gordon háttérbe vonulása után létrejött új központi pártvezetés azzal, hogy itt önállóan induljunk, sőt polgármesterjelöltet is küldtek számunkra, aki a korábbi több mint féléves működés alatt pártszövetségünket meg sem kereste, semmilyen munkánkban nem vett részt. Minderről a pártközpont úgy döntött, hogy egyrészt nem konzultált a helyi szervezettel sem, amely azért csak tájékozottabb a helyi viszonyokban, mint a budai irodában dolgozó központi irányító munkatársak, másrészt, hogy tudatában volt annak, hogy már kedvező irányú tárgyalások folytak az együttműködésről. Teljességgel figyelmen kívül hagyta azt, hogy az önkormányzati választás a helyi emberekről, és azok életéről kell, hogy szóljon. Akár a többi pártnál, az Együtt-PM-nél is a központi pártpolitika lett az uralkodó, holott nevében is önmagát a korszakváltók pártjaként hirdette meg, megszólítva főleg a civil embereket.
Ezért - a szakmaiság figyelmen kívül hagyása és a partnereinkkel szembeni erkölcsi tartás miatt is - a vezetőség úgy döntött, hogy nem fogadja el a pártvezetés politikájában az önálló fővárosi lista felállítási szándéka miatt bekövetkezett 180 fokos fordulatot és lemondott. Vele együtt távoznak az eddigi potenciális képviselőjelöltek és az őket támogató aktivisták is. Ha az Együtt-PM képviseletében ezután bárki is megjelenik, ők nem azok, akik az eddigi két választást a pártszövetség részéről a kerületben levezényelték.
Erdős Pál politikai felelős és Varga András kerületi elnök
A közlemény végéből kiderül, hogy a blog szerkesztőjének rövid politikai pályafutásáról is szó van ebben az írásban. A tenni akarás, a társadalomnak az orbáni tévútról való visszatérése vezényelt engem is arra, hogy ebben a formában is megpróbáljak valami hasznosat tenni.
De csalódtam. Lehet, hogy türelmetlen vagyok, elégedetlen vagyok, de bebizonyosodott számomra, hogy a pártpolitika nem az én világom. Nem tudom elfogadni, hogy a központ döntéseit csukott szemmel kell elfogadni, akár a pártok közötti tárgyalásokon elért eredmények felrúgásáról van szó, akár például központilag kijelölt személyek ejtőernyősökként a helyi politikába való beültetéséről. Szerintem a helyi és a központi emberek közötti konzultáció elkerülhetetlen, bárki is képviselje a vélt helyes megoldást. Számomra az emberi kapcsolatok etikai értékei a pártok közötti kapcsolatokban is hasonló jelentőséggel kell, hogy bírjanak. Úgy gondolom, hogy a párton belül is önálló egyéniséggel rendelkező emberek vagyunk.
Szóval, rájöttem, hogy ez nem az én világom. Hogy ebben hol a hiba, bennem, vagy a pártstruktúrában általában, vagy a még mindig kialakulófélben lévő magyar pártstruktúrában, erre nem tudom a választ, nem is keresem. Egy biztos, hogy maradok civil, aki a maga módján próbál tenni a mostani rendszer leváltásáért, még ha azt a bélyeget is sütik rá Orbán legutóbbi tusványosi beszéde után, hogy külföldi ügynök. És még az is lehet, hogy a következő választás(ok)on az Együtt-PM-re szavazok.