Megjelent hétfőn este a feleségemnél egyik rég nem látott barátnője. Természetesen a választások után egy nappal a nők sem tudták kihagyni ezt a témát. A barátosné elmondta, hogy az egyik szomszédnője könyvelő, és egyszerűen nem tudta megemészteni egyszerűen matematikai megközelítésből, hogyan lehet a szavazatok 44 százalékával kétharmadot elérni a parlamentben. Mint a számok tudója, nem érti, hogyan viszonyul egymáshoz ez a kettő.
Megmagyaráztam neki a Fidesz unortodoxiájának a lényegét. Az ő érdeküket kell szolgálja és akkor az jó és unortodox. Így van ez a gazdaságban. És most már így van ez a matematikában is. A rendszerét még nem értettem meg teljes egészében, de láthatóan ők az unortodox matematika hívei és hisznek is benne töretlenül.
A rendszert illetően még nem teljesen világos számomra, miből indulnak ki. Esetleg abból, hogy a kétharmad az axióma, vagyis ennyi az alapigazság és más nincs. Punktum. De lehet olyan is a rendszer, hogy bármennyi a szavazat, az kétharmad. Hogy ez ugyanaz a gondolkodásmód? Lehet, nem vagyok elméleti szakember, s még nem ismerem az átjárást a hagyományos matematika és az unortodox között, és különben is a Fidesz ebben a témakörben (unortodoxia) verhetetlen.
A tény az, hogy a szavazatok 44,54 százaléka jutott a Fidesz-KDNP-nek, ez 133 mandátum, a parlamenti helyek 66,8 százaléka. Az MSZP vezette kormányváltó ellenzék szavazati aránya 25,99 százalék, kapott 38 mandátumot (ez a helyek 19,1 százaléka), a Jobbik megfelelő adatai: 20,54 százalék, 23 hely, 11,56 százalék, az LMP-é: 5,26 százalék, 5 hely, 2,51 százalék.
A kérdés az, mi lesz a töredékszavazatok összeszámlálása után. De nem féltem a fideszes fiúkat, biztosan ezt is bekódolták. Ez a magyar nép újabb nagy diadala.
Hajrá Magyarország, hajrá unortodox matematika!